S novými nátermi BALAKRYL budú okná ako nové

Drevené okná pôsobia prirodzene a príjemne. Drevo má však ako materiál svoje špecifiká. Okná sú trvale vystavené poveternostným vplyvom ako dažďu, mrazu alebo naopak ostrému slnku a vysokým teplotám. Preto je potrebné ich chrániť a z času na čas im dopriať nový kabát. Náterový systém v podobe základnej farby BALAKRYL ZÁKLAD a špeciálnej farby BALAKRYL OKNÁ A DVERE dodá povrchu okien a dverí dlhodobú ochranu a zároveň vysoko atraktívny, hladký vzhľad.

1. krok – Základová farba:

BALAKRYL ZÁKLAD

BALAKRYL ZÁKLAD

Nová, vodou riediteľná akrylátová farba na základné nátery všetkých druhov dreva a exteriéri aj v interiéri. Je určená na nové aj renovačné nátery predovšetkým okenných rámov, dverí, dreveného nábytku, drevených obložení, podhľadov a iných stavebno – stolárskych výrobkov. BALAKRYL ZÁKLAD vyniká výbornou priľnavosťou k povrchu aj k vrchnému náteru a má dobrú kryciu schopnosť. Náter rýchlo schne, nezapácha a dobre vypĺňa prípadné drobné nerovnosti povrchu. Taktiež je pevný a zároveň pružný, odolný proti vzniku. Povrch sa dobre brúsi a ľahko pretiera. BALAKRYL ZÁKLAD disponuje atestom na detské hračky. Výrobok nahrádza základovú farbu Tebakryl.

Laboratórne a aplikačné testy preukázali, že BALAKRYL ZÁKLAD vykazuje najlepšie vlastnosti pri ostatných porovnateľných výrobkoch na slovenskom trhu. BALAKRYL ZÁKLAD dosahoval najvyššie skóre vo vlastnostiach ako je krycia schopnosť, brúsiteľnosť a jednoduchá aplikácia, ktoré sú pri základných farbách najčastejšie vyžadované koncovým spotrebiteľom.

Balenie: 0,7 kg; 2,5 kg; 9kg
Farebné odtiene: 0100 – biely
Konečný vzhľad: matný
Výdatnosť: 5 – 7 m²/kg v jednej vrstve
Doba spotreby: 2,5 roka

2. krok – Vrchná farba:

BALAKRYL OKNÁ A DVERE

BALAKRYL OKNÁ A DVERE

Nová vrchná farba vhodná na vonkajšie aj vnútorné nátery okien, dverí, drevených stavieb a všetkých druhov drevotrieskových a drevovláknitých dosiek a kovových častí dverí a okien, pokiaľ sú ošetrené antikoróznym náterom. Táto akrylátová farba je určená na nové a renovačné nátery. Farba nedolepuje (anti-blocking efekt), čo znamená, že natreté okná sa nezlepia ani pri zvýšenej teplote (napr. v lete) a tlaku (napr. tlak medzi rámami okien navzájom). Náter výborne odpudzuje vodu, je trvale pružný a zároveň mechanicky odolný. Receptúra výrobku je ekologická. BALALKRYL OKNÁ A DVERE nahrádza výrobok Tebal.

Balenie: 0,7 kg
Farebné odstiene: 0100 – biely
Konečný vzhľad : lesklý
Výdatnosť: 7 – 8 m²/kg v jednej vrstve
Doba spotřeby: 2,5 roka
Postup pri natieraní okien

PRÍPRAVA PODKLADU

  • Podklad musí byť pevný, suchý, hladký, čistý, zbavený vosku a mastnoty
  • Z drevených povrchov odstráňte živicu brúsnym papierom č. 60–100. Vlhkosť dreva by nemala prekročiť 12%. Z povrchu vláknitých dosiek odstráňte brúsnym papierom č. 220–240 voskové (parafínové) vrstvy.
  • Staré, zle priľnavé nátery sa odstránia až na podklad.
  • Dobré priľnavé nátery sa vybrúsia brúsnym papierom č. 120 – 150, očistia a odmastia.
  • Na tmelenie drobných nerovností v interiéri je potrebné použiť vhodný akrylátový tmel. Ten by mal zasychať pri teplote 20– 24°C asi 3 hodiny. Tmelené miesta je možné brúsiť zasucha brúsnym papierom č. 120–150. Následne sa musí povrch dobre očistiť. Vonkajšie plochy nie je vhodné tmeliť.

ZÁKLADOVÁ FARVA

Obsah plechovky BALAKRYL ZÁKLAD pred aplikáciou dôkladne rozmiešajte. Farbu aplikujte štetcom, valčekom alebo striekaním.

  • Na prvý náter neošetreného dreva v interiéri použite farbu BALAKRYL ZÁKLAD zriedenou vodou v pomere 3 diely farby a 1 diel vody. Na vonkajšie, viac namáhané nátery odporúčame najprv použiť Balakryl Napúšťadlo – fungicídne napúšťadlo na drevo.
  • Následne neriedenú farbu aplikujte na napustený, čistý, vybrúsený, vosku a živice zbavený podklad v 1–2 vrstvách v intervale 4 hodín.
  • Medzi nanášaním jednotlivých vrstiev farby je vhodné náter prebrúsiť jemným brúsnym papierom č. 120 – 150.

Teplota podkladu a okolia nesmie klesnúť pod 10°C. Relatívna vlhkosť vzduchu ba nemala byť vyššia než 75%. Aplikačné zariadenie, náradie a pomôcky je potrebné po skončení práce ihneď umyť vodu.

VRCHNÁ FARBA

Vrchnú farbu na okná, BALAKRYL OKNÁ A DVERE, aplikujte na napustený, čistý a vybrúsený podklad, prípadne na dobre priľnavý starý náter, v 1–2 vrstvách v intervale 12–16 hodín.

Nový obal na BALAKRYL ZÁKLAD A BALAKRYL OKNÁ A DVERE

BALAKRYL ZÁKLAD a BALAKRYL OKNÁ A DVERE sú ďalšími z výrobkov BALAKRYL v obale s novým designom. Pri navrhovaní nových obalov bol kladený dôraz predovšetkým na zrozumiteľnosť a čitateľnosť. Na prednej a zadnej strane etikety sú uvedené benefity výrobku, predovšetkým vysoká kvalita a vodou riediteľné zloženie. Nové balenie je výrazné a nezameniteľné. Špecificky výrazné farebné odlíšenie jednotlivých radov (náterové hmoty na drevo – hnedá farba, materiály na kov – tyrkysová farba, BALAKRYL UNI lesk – červená farba, BALAKRYL UNI mat – modrá farba atď.) uľahčuje orientáciu v regáloch a rýchlo upúta pozornosť. Makro fotografia na prednej časti obalu zreteľne informuje, na aký podklad je možné výrobok použiť aj bez čítania zadnej etikety.

Nátery BALAKRYL ZÁKLAD, BALAKRYL OKNÁ A DVERE a ďalšie výrobky BALAKRYL si môžete zakúpiť napríklad v sieti predajní Dom Farieb (www.domyfarieb.sk) a vo vybraných predajniach farieb a lakov.

Novinky

17. 05. 2018

BALAKRYL prichádza s novými odtieňmi univerzálnych farieb

BALAKRYL prichádza s novými odtieňmi univerzálnych farieb

Značka BALAKRYL uviedla v máji 2018 na trh nové moderné odtiene univerzálnych farieb UNI. Pri výbere sme sa inšpirovali vami, našimi zákazníkmi. Do ponuky sme pridali tie odtiene, ktoré ste si dávali miešať na mieru v Miešacích centrách BALAKRYL.

"[* …

pokračovanie

13. 04. 2018

Balakryl sponzor podujatia OPRI SA O MŇA

Balakryl sponzor podujatia OPRI SA O MŇA

Aj v tomto roku podporila značka BALAKRYL benefičné podujatie s názvom „Opri sa o mňa“.

Titulek

„Veľmi pekne Vám ďakujeme za podporu benefičného kultúrneho podujatia s názvom ,,Opri sa o mňa“, ktoré sme aj vďaka Vašej podpore …

pokračovanie

BALAKRYL WOODesigner

PODLAHOVÉ LAKY

Vyskúšajte si,
aký vzhľad
dosiahnete
s našimi lakmi
na drevených podlahách!

Flash aplikácia tu:

VYSKÚŠAŤ

Facebook - To sa mi páči

BALAKRYL – farby, laky

Infolinka 0800 700 001

A PPG Brand

Distribútor:
PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Sad SNP 667/10, 010 01 Žilina

Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii webu a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies. Viac o ochrane osobných údajov.

Súhlasím