Lazúry Balakryl splnia všetky farebné priania

Modernejšia receptúra s garanciou spoľahlivej ochrany v exteriéri minimálne 3 roky, resp. 5 rokov, a navyše farebná paleta čítajúca takmer 70 atraktívnych odtieňov vyniesla lazúrovacie laky DIXOL a TELUX medzi najvýznamnejšie novinky značky Balakryl pre tento rok.

Titulek

Hrubovrstvá lazúra TELUX a tenkovrstvá lazúra DIXOL patria k najobľúbenejším výrobkom z ponuky značky Balakryl. Tieto lazúrovacie laky zafarbujú drevo na požadovaný odtieň a zároveň zdôrazňujú jeho štruktúru a zachovávajú jeho prirodzenú krásu. Taktiež sú spoľahlivou cestou, ako drevené povrchy chrániť pred poveternostnými vplyvmi. S novou receptúrou bola práve ochranná funkcia obidvoch výrobkov ešte zvýšená.

TitulekTitulek

Vylepšená receptúra

Tenkovrstvá lazúra DIXOL sa teraz lepšie vpíja do dreva a na jeho povrchu nevytvára lesklý film. Vďaka tomu sa náter ľahko obnovuje – stačí povrch zľahka prebrúsiť a znovu natrieť. Vzhľad bol po zaschnutí upravený z pololesku na matný. Hrubovrstvá lazúra TELUX sa od tenkovrstvého DIXOLU po aplikácii líši na prvý pohľad. TELUX totiž vytvára hladký, hodvábne lesklý film. Ten zabezpečuje taktiež vyššiu odolnosť v exteriéri. Tým, že obsahuje účinnejší UV filter je lazúra odolnejšia proti vyblednutiu. Prítomnosť novej vodoodpudivej zložky zvýšila odolnosť proti vlhkosti.

Obidva výrobky teraz obsahujú špeciálnu zložku, ktorá minimalizuje dolepovanie náteru, ktoré je bežné najmä pri vysokých teplotách a zvýšenom tlaku, a umožňuje tak využitie lazúrovacích lakov Balakryl pri natieraní okien a dverí. Okrem toho sa tak TELUX ako aj DIXOL jednoduchšie aplikujú. Pri TELUXE bola optimalizovaná tzv. otvorená doba, t.j. doba, počas ktorej je možné vrátiť sa na už natreté miesta, pri DIXOLE bola vylepšená priľnavosť k podkladu a navyše farebná stálosť. Nová receptúra umožnila Balakrylu garantovať minimálnu dobu spoľahlivej ochrany pre obidva výrobky. Tá je pre tenkovrstvú lazúru DIXOL 3 roky a hrubovrstvú lazúru TELUX 5 rokov.

Bohatšia o nové odtiene

Vzorkovnice po novom zobrazujúce takmer 70 farebných variánt zahŕňajú 8 najobľúbenejších hotových odtieňov (bezfarebný, borovica, dub, pínia, teak, orech, palisander, mahagón), 60 odtieňov je možné natónovať na počkanie v Kolorovacích centrách Balakryl/Johns­tone´s/Primalex. Dva z hotových odtieňov ( bezfarebný a borovica) sú zároveň použiteľné aj ako bázy na tónovanie. Paleta odtieňov na tónovanie prekvapí aj veselými odtieňmi ako je ružová, fialková, tyrkysová, modrá alebo žiarivo zelená, každá v rôznom prevedení sýtosti. Výber odtieňov určite privítajú aj deti, pre ne je možné TELUXOM či DIXOLOM možné natrieť hračky aj nábytok. Obidve lazúry totiž spĺňajú európsku normu na povrchovú úpravu hračiek a detského nábytku EN 71.

TELUX a DIXOL si môžete zakúpiť napríklad v sieti predajní Dom Farieb (www.domyfarieb.sk) a vo vybraných predajniach farieb a lakov.

Novinky

20. 11. 2017

"Na krídlach anjelov" s Balakrylom

Balakryl podporil benefičné podujatie „Na krídlach anjelov“.

Titulek

Organizátor podujatia p. Milan Štefánik povedal: „Veľmi pekne Vám ďakujeme za podporu benefičného kultúrneho podujatia s názvom ,,Na krídlach anjelov“, ktoré sme usporiadali aj vďaka Vašej pomoci piatym rokom dňa …

pokračovanie

10. 07. 2017

BALAKRYL podporil benefičné podujatie „Chyťme sa za ruky“ v Galante

BALAKRYL podporil benefičné podujatie „Chyťme sa za ruky“ v Galante

Titulek

Veľmi pekne ďakujeme značke BALAKRYL za podporu benefičného kultúrneho a náučného podujatia s názvom ,,Chyťme sa za ruky", ktoré sme aj vďaka Vašej pomoci ôsmym rokom v nedeľu 23.apríla 2017 v dome kultúry v Galante …

pokračovanie

BALAKRYL WOODesigner

PODLAHOVÉ LAKY

Vyskúšajte si,
aký vzhľad
dosiahnete
s našimi lakmi
na drevených podlahách!

Flash aplikácia tu:

VYSKÚŠAŤ

Facebook - To sa mi páči

BALAKRYL – farby, laky

Infolinka 0800 700 001

A PPG Brand

Distribútor:
PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Sad SNP 667/10, 010 01 Žilina