S BALAKRYLOM VZNIKLA ABSTRAKTNÁ MAĽBA

Žiarivé sýte odtiene bielej, modrej, červenej a krémovej spojené do jednej nálady, jedinečný abstraktný celok, tvorí najnovšie dielo slovenskej maliarky Jany Magdovej. Základ obrazu pritom vznikol prekrytím štyroch odtieňov univerzálnej farby Balakryl UNI MAT. Jana Magdová je známa nielen u nás na Slovensku a v Čechách, ale jej obrazy taktiež putujú po svete. Niektoré sa momentálne nachádzajú v Maďarsku, iné v Írsku a v USA.

TitulekTitulek

Obraz veľkosti 120 × 80 cm spájajúci sýte energizujúce červené tóny s osviežujúcou výraznou modrou, ktoré dopĺňa biela a krémová pena, vznikol zliatím štvorice odtieňov univerzálnej farby Balakryl UNI MAT na bavlnenom plátne. Po uschnutí ešte autorka obraz domaľovala ako farbami BALAKRYL, tak aj umeleckými farbami. Výsledný efekt je úžasný, farby sú sýte a žiarivé. Jedná sa o abstraktnú maľbu vhodnú do moderných interiérov. „Zaujímajú ma aj netradičné techniky, aj preto som vyskúšala vodou riediteľnú farbu BALAKRYL UNI MAT a zistila som, že je výborná aj pre výtvarníkov. Výhodu týchto farieb je to, že nezapáchajú a majú veľmi dobrú prekrývateľnosť“, hovorí o použitých farbách BALAKRYL autorka, ktorá ich vlastnosti pozná veľmi dobre. Pracuje totiž priamo pri zdroji, na oddelení marketingu spoločnosti PPG DECO Slovakia, ktorá okrem iného dodáva farby BALAKRYL na slovenský trh.

TitulekTitulek

Jana Magdová v súčasnej dobe maľuje hlavne portréty a abstraktné obrazy. Vyskúšala najrôznejšie techniky, začínajúc kresbu pastelkami, perom a tušom, až po akvarel, akryl, temperové farby a olejomaľbu. K jej naobľúbenejším technikám patrí maľba akrylovými a olejovými farbami. " Výhodou akrylových farieb je to, že veľmi rýchlo schnú a preto nemusím dlho čakať, aby som mohla pokračovať v maľovaní. Tektiež sú tieto farby bez zápachu, preto s nimi môžem pracovať v byte a v uzavretých priestoroch. Olejovými farbami môžem zase vytvoriť najjemnejšie detaily a plynulé farebné prechody, " hovorí Jana Magdová. Zaujímajú ju netradičné techniky – najnovšie sa pokúša používať rôzne pieskové interiérové hmoty, vďaka ktorým je obraz štrukturovaný.

TitulekTitulek

Jana Magdová sa venuje maľovaniu a kresleniu už od útleho detstva: 12 rokov navštevovala základnú umeleckú školu. Zapojila sa do celej rady rôznych školských aj mimoškolských výtvarných súťaží, v ktorých získala veľa ocenení. Počas štúdií na gymnáziu bola autorkou všetkých plagátov pre najrôznejšie školské akcie. Výtvarné cítenie si zdokonalila aj počas štúdia grafického designu v druhom najväčšom meste Írska – v Corku. Jej práce boli vystavené už druhý krát v priebehu prestížnej akcie spoločnosti PPG DECO Slovakia v Hoteli Bellevue v Tatrách.

Novinky

17. 05. 2018

BALAKRYL prichádza s novými odtieňmi univerzálnych farieb

BALAKRYL prichádza s novými odtieňmi univerzálnych farieb

Značka BALAKRYL uviedla v máji 2018 na trh nové moderné odtiene univerzálnych farieb UNI. Pri výbere sme sa inšpirovali vami, našimi zákazníkmi. Do ponuky sme pridali tie odtiene, ktoré ste si dávali miešať na mieru v Miešacích centrách BALAKRYL.

"[* …

pokračovanie

13. 04. 2018

Balakryl sponzor podujatia OPRI SA O MŇA

Balakryl sponzor podujatia OPRI SA O MŇA

Aj v tomto roku podporila značka BALAKRYL benefičné podujatie s názvom „Opri sa o mňa“.

Titulek

„Veľmi pekne Vám ďakujeme za podporu benefičného kultúrneho podujatia s názvom ,,Opri sa o mňa“, ktoré sme aj vďaka Vašej podpore …

pokračovanie

BALAKRYL WOODesigner

PODLAHOVÉ LAKY

Vyskúšajte si,
aký vzhľad
dosiahnete
s našimi lakmi
na drevených podlahách!

Flash aplikácia tu:

VYSKÚŠAŤ

Facebook - To sa mi páči

BALAKRYL – farby, laky

Infolinka 0800 700 001

A PPG Brand

Distribútor:
PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Sad SNP 667/10, 010 01 Žilina

Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii webu a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies. Viac o ochrane osobných údajov.

Súhlasím