Produktový rad ŠPECIÁL

Tabuľová farba

Vodou riediteľná farba na drevo a kov vhodná na povrchové a renovačné nátery školských tabúľ, plôch vhodných pre písanie kriedou a pingpongových stolov v interiéri a exteriéri. Náter poskytuje účinnú ochranu a hladký matný vzhľad. Je ideálny pre použitie na tabule, kde pri písaní krieda priľne k štruktúre povrchu a je možné ju ľahko zotrieť.

Tabuľová farba

Výborná krycia schopnosť

Pre krycie farby veľmi dôležitý parameter, čo znamená, že už pri 2 náteroch spoľahlivo prekryje povrch. Náter je hustý, redukuje nerovnosti povrchu, zvyšuje jeho estetický vzhľad a lepšie odráža svetlo.

Tabuľová farba

Jednoduchá aplikácia

Najlepšia roztierateľnosť a ľahká aplikácia je zárukou toho, že je možné všetko zvládnuť ako profesionál a dosiahnuť tak kvalitný a zároveň trvanlivý náter.

Tabuľová farba

Rýchloschnúca, bez zápachu

Vodou riediteľná receptúra je rýchloschnúca. To znamená, že doba schnutia je omnoho kratšia ako pri použití rozpúšťadlových farieb. Počas aplikácie ani po zaschnutí farba nezapácha.

Tabuľová farba

Mechanická odolnosť

Náter je schopný odolať opakovanému písaniu kriedou a mokrému čisteniu. Na tabuľu tak môžete písať znova a znova. Povrch tabule je popisovateľný po 24 hodinách od aplikácie náteru.

Použitie

 • Na povrchové a renovačné nátery školských tabúľ, pingpongových stolov a iných vhodných povrchov pre písanie kriedou.
 • Vhodná aj na drevo a kov s použitím základného náteru.
 • Receptúra je vhodná aj na nátery hračiek a podkladov, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu so suchými potravinami.

Informácia o produkte

Balenie: 0,7 kg
Farebné odtiene: čierny; zelený
Konečný vzhľad: matný
Výdatnosť: 9 – 12 m2/kg v 1 vrstve
Doba spotreby: 2,5 roka

Nenáročná aplikácia

 1. Obsah pred aplikáciou dôkladne rozmiešajte.
 2. Úprava podkladu (tabule) je závislá na jeho type.

  a. Drevo – povrch dreva musí byť dokonale vybrúsený brúsnym papierom, očistený od prachu a živice. Nasiakavé povrchy ošetrite náterom Balakryl Základ na drevo v 1 – 2 vrstvách. Na vonkajšie viac namáhané nátery použite Balakryl Napúšťadlo – fungicídne napúšťadlo na drevo podľa návodu na etikete prostriedku.

  b. Kov – povrch je očistiť od hrdze, mastnoty a starých nepriľnavých náterov. Podklad natrite základnou antikoróznou farbou Balakryl Antikor v 1–2 vrstvách.

 3. Na takto upravený povrch môžete nanášať neriedený Balakryl Tabuľová farba v 2 vrstvách v intervale 4 –6 hodín pri teplote 20°C. Teplota podkladu a okolia nesmie klesnúť pod 10°C.
 4. Pomôcky po použití ihneď umyte vodou.

Tabuľová farba

interiér

exteriér

Atest na detské hračky

Atest pre priamy kontakt s potravinami

valček

striekacie pištole

štetec

VODOU RIEDITEĹNÁ

EKOLOGICKÉ

Produktový rad Produktový rad ŠPECIÁL

Infolinka 0800 700 001

A PPG Brand

Distribútor:
PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Sad SNP 667/10, 010 01 Žilina

Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii webu a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies. Viac o ochrane osobných údajov.

Súhlasím