Produktový rad DREVO

VONKAJŠÍ LAK

Vodou riediteľný hrubovrstvý lak na nové aj renovačné bezfarebné nátery všetkých druhov dreva a podobných materiálov najmä v exteriéri. Lak má dekoratívne aj ochranné vlastnosti.

VONKAJŠÍ LAK

UV filter

Vysoko účinný UV filter dokonale chráni drevo pred účinkami slnečného žiarenia, poveternostnými vplyvmi a tak zabraňuje jeho žltnutiu.

VONKAJŠÍ LAK

Vodeodolná receptúra

Odpudzuje vodu a zabraňuje jej prenikaniu do dreva a taktiež zamedzuje rozmerovým zmenám dreva spôsobeným kolísajúcou vlhkosťou.

VONKAJŠÍ LAK

Flexibilita

Lak tvorí trvale pružný povrch, ktorý je dôležitý pri výkyve teplôt vo vonkajšom prostredí. Lakovaný povrch je tak chránený pred praskaním a olupovaním.

VONKAJŠÍ LAK

Rýchloschnúca a bez zápachu

Vodou riediteľná receptúra umožňuje ukončiť realizáciu prác počas 1 dňa. To znamená, že v tom istom dni ako začnete s natieraním, môžete začať natretý povrch aj používať.

Použitie

  • Nové aj renovačné nátery na tvrdé a mäkké drevo, drevotrieskové, drevovláknité a korkové materiály.
  • Vhodný na nátery štítov, dverí, okenných rámov, záhradného nábytku, pergol, drevených obložení a pod. Certifikácia – Bezpečnosť hračiek a detského nábytku.

Informácia o produkte

Balenie: 0,7 kg; 2,5 kg
Farebné odtiene: bezfarebný
Konečný vzhľad: lesklý a polomatný
Výdatnosť: 6 – 9 m2/kg v 1 vrstve
Doba spotreby: 2,5 roka

Nenáročná aplikácia

  1. Obsah pred aplikáciou dôkladne rozmiešajte.
  2. Na napustenie podkladu v exteriéri použite Balakryl Napúšťadlo – fungicídne napúšťadlo na drevo. Do interiéru stačí lak zriedený vodou v pomere 1:1 a po 4–6 hodinách zasychania, povrch prebrúste brúsnym papierom č. 120–150.
  3. Neriedený lak aplikujte na suchý, do hladka vybrúsený, čistý, vosku, mastnôt a prachu zbavený podklad v 2–3 vrstvách v intervale 4–6 hodín. Medzi nanášaním jednotlivých vrstiev je vhodné náter prebrúsiť jemným brúsnym papierom. Teplota podkladu a okolia nesmie klesnúť pod 10 °C.
  4. Pomôcky po použití ihneď umyte vodou.

Produktový rad Produktový rad DREVO

Infolinka 0800 700 001

A PPG Brand

Distribútor:
PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Sad SNP 667/10, 010 01 Žilina

Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii webu a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies. Viac o ochrane osobných údajov.

Súhlasím