Balakryl – legenda medzi náterovými hmotami

Naše náterové hmoty na drevo a kov sú jednotkami na trhu. A nielen tie. Aj ostatné vodou riediteľné farby Balakryl patria medzi najpredávanejšie na Slovensku.

Dokonalé farby pre váš projekt

Nech už plánujete akýkoľvek projekt, s Balakrylom ho zvládnete. Nielenže vďaka produktom Balakryl ošetríte všetky typy povrchov, ale naviac budete mať k dispozícii aj všetky možné farebné odtiene.

Balakryl sa zrodil v polovici 80-tych rokov minulého storočia

Balakryl sa zrodil v polovici 80-tych rokov minulého storočia v Československu. Za viac než tri desiatky rokov pomohol prefarbiť celú republiku. Za úspechom značky od začiatku stála vynikajúca kvalita a ľahké natieranie.


 

Na začiatku nášho príbehu bola voda

Na konci roku 1985 skončila v podniku Barvy Tebas výroba rozpouštědlových barev. Právě tehdy jsme se naplno soustředili na ekologické disperzní nátěrové hmoty. V tomto trendu pokračujeme dodnes.

Raketový vzostup vodou riediteľných náterov

V roku 1987 sme zákazníkom predstavili novou farbu Balakryl V 2045. Nasledoval raketový vzostup vodou riediteľných náterov. Balakryl ohromil zákazníkov natoľko, že priemerná ročná produkcia v tej dobe dosiahla troch miliónov plechoviek.

Balakryl v číslach

100+

Približne toľko tisíc litrov Balakrylu ročne kúpia a spotrebujú naši zákazníci.

200+

V toľkých predajniach možno kúpiť Balakryl.

20+

Toľko tisíc odtieňov dokážeme natónovať. Viac už ich snáď ani nie je.

Kto vyrába Balakryl?

Balakryl vlastní americká spoločnosť PPG, jeden z najväčších dodávateľov farieb a chemikálií na svete. PPG má viac než 140 výrobných závodov a pôsobí vo viac než 60 krajinách. Na Slovensku je skupina PPG jedným z najväčších dodávateľov farieb na trhu. Okrem Balakrylu vlastní tiež sieť špecializovaných predajní Domy farieb.

Naše predajne

Výrobky Balakryl môžete v Českej a Slovenskej republike zohnať nielen v hobby predajniach, ale aj v špecializovaných predajniach Dom farieb. Experti na farby a nátery vám v nich poradia s výberom a naviac vám pomôžu natónovať vysnívaný farebný odtieň.