Ako oživiť kvetináč

Ak máte radi kúzlo starých čias, určite doma oceníte nejaký ten vintage kúsok. Dostal sa vám do rúk starý terakotový kvetináč? Využite to a vdýchnite mu druhý život.
 

Pozrite sa, aké je to jednoduché!

Staré je krásne

Patinovanie je ideálny spôsob, ako kvetináč oživiť tak, aby urobil veľkú parádu aj v modernom interiéri. Skvelé je, že patinovanie zvládne naozaj každý. A výsledok? Ten je absolútne originálny. Nikde na svete nenájdete ďalší podobný kúsok. Ak sa pustíte do patinovania kvetináča, príprava s vyschnutím vám zaberie maximálne 150 minút. Je to jednoduché a vhodné aj pre začiatočníkov.

Krok za krokom

Začíname odmastením

Pripravte si nový plochý štetec, rukavice, miešadlo na farby a ten správny odtieň Balakryl UNI. Kvetináč najskôr dôkladne očistite od prachu a nečistôt. Až potom sa pustite do práce. Na natieranie kvetináča použite dostatočne veľký plochý štetec. Po každom namočení ho nezabudnite dobre osušiť pripravenou handričkou.
 

Dlhé ťahy

Farbu potom natierajte dlhými ťahmi okolo kvetináča tak, aby každý ťah bolo dobre vidieť. Vďaka tomu a malému množstvu farby v štetci vznikne patinový efekt. Na patinovanie kvetináča sme vybrali krémovo biely Balakryl UNI v odtieni číslo S 1000-N. Túto farbu ale aj ďalšie moderné odtiene vám radi natónujeme v kolorovacích centrách.
 

Aranžmán

Patinovaný kvetináč je zaujímavý doplnok, ktorý sa hodí do rôznych typov interiérov. Výrazne pritom oživí aj moderné priestory. Pekne pritom oživí napríklad dievčenskú izbu, spálňu na chalupe, ale aj moderný interiér v mestskom byte. Nepochybujeme o tom, že preňho sami nájdete to najlepšie miesto.
 

Poklady, ktoré môžete premeniť, nájdete všade - u babičky, na povale, v bazároch alebo aj na ulici.

Tvorte s nami svet v lepších farbách

Inšpirovali sme vás k vlastnému projektu? Tvoríte radi s Balakrylom? Dajte nám o tom vedieť. Zdieľajte na Facebooku svoje fotky alebo videá s hashtagom #balakryl. Radi ich využijeme pre našu spoločnú kampaň Svet v lepších farbách. Ďakujeme.
 

Dali sme patinu aj ďalším veciam. Prezrite si ich.