Ako oživiť vedierko

Aj na prvý pohľad tak obyčajná vec, ako je plechové vedierko, môže zafungovať vďaka patinovaniu ako zaujímavý doplnok interiéru. Keď si ho samozrejme predtým vezmete do parády a dáte mu určitú patinu, vynikne hlavne v minimalistických, jemne industriálne ladených miestnostiach.
 

Vyskúšajte to s Balakrylom

Začnite prípravou

Ak sa pustíte do patinovania vedierka, príprava s vyschnutím vám zaberie maximálne 150 minút. Tento projekt je jednoduchý a vhodný aj pre začiatočníkov. Na patinovanie budete potrebovať tri farby Balakryl UNI. My sme použili modrý, čierny a hnedý odtieň. K tomu brusný papier, štetec na natieranie a hubku.
 

Drsné vedierko

Povrch vedierka musíte najprv zdrsniť brúsnym papierom alebo brúsnou hubkou. Vďaka tomu vytvoríte na povrchu štruktúry, ktoré vám pomôžu s výslednou patinou.
 

Prvá vrstva je základ

Pred natieraním odstráňte všetky vzniknuté nečistoty. Ako prvý náter sme zvolili modrý odtieň Balakrylu UNI mat. Nesnažte sa o úplne dokonalý náter, radšej sa s farbou pohrajte a nechajte, aby bolo vidieť ťahy štetcom. Keď natriete modrou farbou samotné vedierko, obtiahnite opatrne ešte čiernym Balakrylom UNI mat jeho okraj.
 

Druhá vrstva a vymývanie

Keď modrá farba zaschne, celý povrch pretrite ďalšou vrstvou – tentoraz Balakrylom UNI v hnedom odtieni. Túto druhú vrstvu však už nenechajte zaschnúť a pomocou kuchynskej hubky ju rovnobežnými ťahmi takmer vymyte preč.
 

Vyzerá to skvelo

A je hotovo! Taktiež sa vám páči táto úžasná premena? Patinované vedierko je parádna a veľmi originálna dekorácia do pracovne, ateliéru, kancelárie, prípadne na chalupu. Tento zaujímavý prvok oživí domov. Bezpochyby je to zaujímavý prvok, ktorý oživí váš domov, a len málokto by hádal, čím bol na začiatku.
 

Nebojte sa pri patinovaní vyberať kontrastné farby. Práve tie totiž zvýraznia efekt opotrebovaného vzhľadu.

Tvorte s nami svet v lepších farbách

Inšpirovali sme vás k vlastnému projektu? Tvoríte radi s Balakrylom? Dajte nám o tom vedieť. Zdieľajte na Facebooku svoje fotky alebo videá s hashtagom #balakryl. Radi ich využijeme pre našu spoločnú kampaň Svet v lepších farbách. Ďakujeme.
 

Pustite sa s chuťou aj do ďalších projektov