Ako vybrať farby na detské hračky

Pri natieraní detských hračiek myslíme v prvom rade na zdravie detí. Nátery týchto predmetov musia spĺňať veľmi prísne normy.

Vyberte si Balakryl UNI

Balakryl si zakladá na tom, aby boli jeho výrobky priateľské nielen k deťom a dospelým, ale aj k životnému prostrediu. Je samozrejmosťou, že jeho výrobky túto normu spĺňajú. Okrem toho sú pravidelne testované aj výrobky, u ktorých to nie je potrebné.

Farby Balakryl UNI patria u rodičov medzi najpopulárnejšie farby na drevo pre deti. Môžeme ich použiť aj na kovové hračky a detský nábytok, kuchynky, domčeky a pod.

Farby Balakryl UNI majú taktiež atest pre priamy kontakt s potravinami. Preto nimi môžeme natierať napríklad aj detský riad.

V celej Európe je uznávaná norma EN 71 pre povrchovú úpravu hračiek. Tú musí splniť každý výrobca farieb na hračky a detský nábytok.

Ako na to?

Pripravíme si farbu, rukavice a štetce veľké podľa natieraného predmetu. Najprv je potrebné poriadne očistiť predmety od starej farby brusným papierom. Následne ich umyjeme handrou. Poškodené časti alebo dierky po skrutkách zaplníme tmelom, ktorý necháme zaschnúť. Nanesieme prvý náter a necháme ho 1-2 hodiny schnúť. Potom aplikujeme ešte jednu, prípadne ak máme čas tak aj ďalšie dve vrstvy s rovnakým časom na zaschnutie. Pred aplikáciou farby ju nezabudnime vždy poriadne rozmiešať, aby sa ťažšie časti klesajúce ku dnu zmiešali vždy v správnom pomere v celej farbe. Počas prestávok medzi nátermi nezabudnime farbu zatvoriť a štetce poriadne prepláchnuť vodou. Keďže je Balakryl vodou riediteľný, a to je jeho veľká výhoda, môžeme bez obáv umývať štetce v dreze alebo v kúpeľni.