KOV 2v1 multifunkčná farba

Väčšina kovov účinkom vzdušného kyslíka, vodných pár a chemických látok koroduje, stráca svoj lesk a pokrýva sa žltohnedou zlúčeninou železa, hrdzou. Najjednoduchšou a najefektívnejšou ochranou voči korózii je použitie ochranného náteru.

Mnohostranné použitie

Farba je multifunkčná – funguje ako základná i vrchná farba v jednom. KOV 2v1 je určený najmä k novým i obnovujúcim náterom pozinkovaného plechu (i bez predchádzajúcej oxidácie), ocele, hliníka (priľnavosť je nutné vopred overiť), medi a iných kovových povrchov s vysokým koróznym zaťažením. Možno ju použiť i k náterom nepochôdznych betónových plôch, neglazovanej keramiky, dreva, cementovláknitých a drevotrieskových dosiek a iných stavebných materiálov. Kvalitatívne je mimoriadne vhodná i na priemyselné aplikácie, najmä pre výrobcov betónových a plechových strešných krytín.

Čo všetko možno natrieť

Pozinkovaný plech – Oceľový plech – Drevo a drevotrieska – Hliník a ľahké kovy – Meď – Neglazovaná keramika – Nepochôdzny betón – Cementovláknité materiály – Kovové konštrukcie – Klampiarske výrobky

Výhody KOV 2v1

1. Šetrí čas a peniaze Vďaka špeciálnemu zloženiu je možné KOV 2v1 po očistení nečistôt aplikovať priamo na zhrdzavený povrch, a to bez predchádzajúceho použitia základnej antikoróznej farby. Farba sa neriedi, je rýchloschnúca, druhý náter je možné aplikovať už po 4 hodinách. Z 1 kg farby je možné natrieť až 10 m2 plochy, čo je ekonomicky výhodné.

2. Vytvára mechanicky odolný povrch Po premiešaní sa KOV 2v1 jednoducho aplikuje štetcom, valčekom alebo striekaním na suchý, dôkladne očistený a odmastený podklad. Receptúra KOV 2v1 je extrémne priľnavá k podkladu. Vytvára pružný a vláčný náter, ktorý zabraňuje praskaniu a následnému olupovaniu farby vplyvom poveternostných podmienok. Náter odoláva prudkému slnečnému žiareniu a zvýšenej vlhkosti vzduchu, preto je ideálny aj na nátery striech.

3. Estetický hladký povrch v rôznych farebných odtieňoch Hodvábne hladký povrch možno dosiahnuť aplikáciou štetcom alebo valčekom v dvoch až troch vrstvách v intervale 4 hodín, pri teplote podkladu a okolia v rozmedzí 8 °C až 20 °C. Farbu je možné aplikovať aj striekaním. Výsledný náter je krásne jednoliaty s dlhodobou životnosťou. Okrem klasických hotových odtieňov (biely, červenohnedý, sivý, tmavý hnedý) si v miešacích centrách môžete dať farbu natónovať aj do iných odtieňov v závislosti od vašich požiadaviek.

Vyskúšajte!