Lazúry Balakryl splnia všetky farebné priania

Hrubovrstvá lazúra TELUX a tenkovrstvá lazúra DIXOL patria k najobľúbenejším výrobkom z ponuky značky Balakryl. Tieto lazúrovacie laky zafarbujú drevo na požadovaný odtieň a zároveň zdôrazňujú jeho štruktúru a zachovávajú jeho prirodzenú krásu. Taktiež sú spoľahlivou cestou, ako drevené povrchy chrániť pred poveternostnými vplyvmi. S novou receptúrou bola práve ochranná funkcia obidvoch výrobkov ešte zvýšená.

Vylepšená receptúra

Tenkovrstvá lazúra DIXOL sa teraz lepšie vpíja do dreva a na jeho povrchu nevytvára lesklý film. Vďaka tomu sa náter ľahko obnovuje – stačí povrch zľahka prebrúsiť a znovu natrieť. Vzhľad bol po zaschnutí upravený z pololesku na matný. Hrubovrstvá lazúra TELUX sa od tenkovrstvého DIXOLU po aplikácii líši na prvý pohľad. TELUX totiž vytvára hladký, hodvábne lesklý film. Ten zabezpečuje taktiež vyššiu odolnosť v exteriéri. Tým, že obsahuje účinnejší UV filter je lazúra odolnejšia proti vyblednutiu. Prítomnosť novej vodoodpudivej zložky zvýšila odolnosť proti vlhkosti.

Obidva výrobky teraz obsahujú špeciálnu zložku, ktorá minimalizuje dolepovanie náteru, ktoré je bežné najmä pri vysokých teplotách a zvýšenom tlaku, a umožňuje tak využitie lazúrovacích lakov Balakryl pri natieraní okien a dverí. Okrem toho sa tak TELUX ako aj DIXOL jednoduchšie aplikujú. Pri TELUXE bola optimalizovaná tzv. otvorená doba, t.j. doba, počas ktorej je možné vrátiť sa na už natreté miesta, pri DIXOLE bola vylepšená priľnavosť k podkladu a navyše farebná stálosť. Nová receptúra umožnila Balakrylu garantovať minimálnu dobu spoľahlivej ochrany pre obidva výrobky. Tá je pre tenkovrstvú lazúru DIXOL 3 roky a hrubovrstvú lazúru TELUX 5 rokov.

Bohatšia o nové odtiene

Vzorkovnice po novom zobrazujúce takmer 70 farebných variánt zahŕňajú 8 najobľúbenejších hotových odtieňov (bezfarebný, borovica, dub, pínia, teak, orech, palisander, mahagón), 60 odtieňov je možné natónovať na počkanie v Kolorovacích centrách Balakryl/Johns­tone´s/Primalex. Dva z hotových odtieňov ( bezfarebný a borovica) sú zároveň použiteľné aj ako bázy na tónovanie. Paleta odtieňov na tónovanie prekvapí aj veselými odtieňmi ako je ružová, fialková, tyrkysová, modrá alebo žiarivo zelená, každá v rôznom prevedení sýtosti. Výber odtieňov určite privítajú aj deti, pre ne je možné TELUXOM či DIXOLOM možné natrieť hračky aj nábytok. Obidve lazúry totiž spĺňajú európsku normu na povrchovú úpravu hračiek a detského nábytku EN 71.

TELUX a DIXOL si môžete zakúpiť napríklad v sieti predajní Dom Farieb (www.domyfarieb.sk) a vo vybraných predajniach farieb a lakov.